Hogyan védekezhetünk a Momo-típusú zaklatásokkal szemben?
Tiltás és kontroll helyett szülőként inkább beszélgessünk, magyarázzunk és építsünk ki bizalmi kapcsolatot a gyerekkel!
Tiltás és kontroll helyett szülőként inkább beszélgessünk, magyarázzunk és építsünk ki bizalmi kapcsolatot a gyerekkel!
A közhiedelemmel ellentétben Magyarországon nem a tinédzserek, hanem a 18 és 34 év közötti Y generációsok vannak a leginkább kitéve az internetes zaklatásnak. A Microsoft felmérése szerint a legtöbb inzultálást a nőknek kell elviselniük, az elkövetők többsége pedig nem troll, hanem barátok, ismerősök, közeli hozzátartozók.
Stresszt, félelmet, sőt pánikrohamot is átélhet a nő, akit a közösségi oldalakon zaklatnak – állapította meg az Amnesty International nemzetközi emberi jogi szervezet friss kutatása.
Sok magyar szülőnek fogalma sincs arról, mit csinál gyermeke az interneten. Hogy miért kellene, arról készült egy igen hatásos videó.
Az áldozat reakcióit elnyelő, online térben zajló zaklatás könnyen fordulhat végtelennek tűnő bántalmazásba. Miben különbözik a fizikai és a virtuális térben folyó megalázás, és mit tehetnek ellene a kamaszok, a tapasztalatlan szülők és a jelenségtől idegenkedő tanárok?
Szakiskola tanműhelyében támadt rá társára a héten egy 18 éves diák Komáromban. Azt hitte, az illető fenyegeti őt egy hamis Facebook-profilról, ezért vett revánsot, de kiderült: tévedett. A támadó szabadlábon védekezhet.
Az online trollkodók elenyésző része küldi csak el másokat sértő üzenetét vagy hozzszálását, ha külön felhívják a figyelmét rá, hogy mire készül éppen.
Egy amerikai középiskolás diák öngyilkos lett, mert tudta nélkül feltöltöttek róla a közösségi oldalakra egy kompromittáló videót.
Megfigyeli tanulóinak a különböző közösségi oldalakra írt nyilvános bejegyzéseit egy dél-kaliforniai iskolakerület, hogy ezzel vessen véget az internetes zaklatásoknak és a diákokat érintő egyéb problémáknak: az egyelőre próbaszakaszban lévő program heves vitát váltott ki a kamaszokat megillető magánéleti jogok kapcsán.
A Nemzeti Média- és Hírközlő Hatóság (NMHH) szeptember 22-én indította el az Internet Hotline nevezetű honlapot, amelynek segítségével könnyen bejelenthetővé tették a rasszizmussal, kiskorúakra káros, vagy éppen pedofíliával kapcsolatos tartalmakat, de akár az internetes zaklatást is - olvasható a JogIQ blogon.
Kevés olyan ember van, aki ne lenne tagja egy legalább egy közösségi oldalnak. Akik tagjai az ilyen hálózatoknak, nem tudják, hogy mit lehet tenni, ha interneten keresztül zaklatják. A JogIQ jogi blog szerkesztője ennek jár utána friss bejegyzésében.
A zaklatás fogalma a modern technika terjedésével jelentősen változott, sokkal nehezebb a követése, ellenőrzése.
A gyermekek körében hatalmas népszerűségnek örvendő Nickelodeon televíziós hálózat is beszállt a digitális zaklatás ellen folytatott harcba.